Aliens Predator komiksy

Aliens i Predator – najlepsze komiksy [CAŁA SERIA 2023]

Sprawdźcie najlepsze komiksy ze świata Aliens i Predator. W środku znajduje się kompletna lista komiksów wydanych w Polsce w przeciągu ostatnich kilku lat.

Przez ostatnie lata, polskie wydawnictwo Scream Comics wydało kilkadziesiąt komiksów dla fanów Obcych i Predatorów. Poniżej znajdziecie listę uporządkowaną na poszczególne „serie”. Praktycznie wszystkie komiksy są przepięknie wydane i dostępne w twardych okładkach. Fani science fiction powinni być w siódmym niebie. Jedyny minus to niestety koszty… Jak wiadomo – komiksy nie są zbyt tanie, ale też nie ma co się oszukiwać – mówimy tutaj o przepięknie wydanych albumach, które są warte swej ceny! Wszystkie komiksy są dostępne w dobrych sklepach z księgarniami.

Komiksy z uniwersum Aliens vs Predator

Poniżej znajdziecie najlepsze komiksy, w których dochodzi do starcia Obcych i kosmicznych łowców – Predatorów. Znajdziecie tutaj także ciekawe crossovery. Co ważne – wszystkie komiksy są dostępne w polskich księgarniach!

Aliens vs. Predator – kultowe historie

Aliens vs. Predator – 30th Anniversary Edition

Aliens vs. Predator - 30th Anniversary Edition

W roku 1990, po entuzjastycznie przyjętych przez fanów seriach komiksowych Aliens oraz Predator, Dark Horse Comics opublikowało pierwszą serię Aliens vs. Predator. Połączenie tych dwóch dzieł kultury masowej należących do 20th Century Fox pozwoliło na rozszerzenie możliwości fabularnych przedstawionych opowieści i wytyczenie dla nich nowych dróg na przyszłość, a także dało początek fali nowych pozycji na rynku komiksowym ze słówkiem „kontra” w tytule. Niniejsze zbiorcze wydanie zawiera pierwszą serię komiksową i jej kontynuację: AvP: Wojna (która po raz pierwszy pojawiła się na łamach magazynu promocyjnego Dark Horse Insider).

Aliens vs. Predator – Wojna i Wojna Trzech Światów

Aliens vs. Predator - Wojna i Wojna Trzech Światów

Wydanie ekskluzywne, limitowane z barwionym metalicznie grzbietem, wydane z okazji 5-lecia wydawnictwa Scream. Album jest kontynuacją Aliens vs. Predator 30th Anniversary. Na komiks składają się 2 opowiadania: Wojna (część druga) i Wojna Trzech Światów

Aliens vs. Predator – Krew nie Woda

Aliens vs. Predator - Krew nie Woda

Luksusowy statek zostaje zaatakowany przez Predatorów! Dwoje ocalałych: nastoletnia dziewczyna i jej syntetyczny towarzysz muszą znaleźć sposób na ucieczkę ze statku lub… pokonać Predatorów. Jednak szansa na przetrwanie zmniejsza się, gdy po statku zaczyna grasować na wolności jeden z Obcych. Rozpoczyna się straszliwa walka o przetrwanie, której losy zależą od odwagi małego androida. Czy miłość i współczucie weźmie górę nad oprogramowaniem?

Aliens vs. Predator i inne postacie

Aliens vs. Predator vs. Terminator

Aliens vs. Predator vs. Terminator

Gdzieś poza znaną przestrzenią kosmiczną, w nie tak odległej przyszłości, rośnie zagrożenie, od wieków uważane za wyeliminowane. To Skynet – superkomputer – szczyt technologii XXI wieku, który wziął górę nad swoim oprogramowaniem i zapragnął dokonać zniszczenia rodzaju ludzkiego. W naszej przeszłości, John Connor, jeden z ocalonych, poprowadził ruch oporu do obalenia Skynetu i armii bezlitosnych Terminatorów. Ale nie na zawsze. Po kilku wiekach cierpliwego oczekiwania, Skynet powrócił. Tym razem, aby za pomocą hybrydy Terminatorów i zabójczych Obcych, rozpocząć władanie nad światem. Ale nie wszystko stracone…jeszcze nie. Mimo śmierci John’a Connor’a przyszłość ma swoją wybawczynię: porucznik Ellen Ripley. To właśnie od niej i niewielkiej grupy bojowników zależy pokonanie armii cyborgów. Na szczęście Ripley ma asa w ręka-wie, bo nie tylko ludzkość wie o zagrożeniu ze strony Terminatorów. Mając u swego boku sojusznika w postaci wojowniczej rasy Predatorów, przyszłość ma szansę stanąć do równej walki! UWAGA!!! Wydanie zawiera 4 oryginalne zeszyty. Ze względu na brak oryginalnych kolorowych plansz, trzeci zeszyt jest czarno-biały.

Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens – Dziel i plącz

Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens - Dziel i plącz

Legendarny crossover przedstawiający konflikt między kultowymi postaciami dla gatunku science-fiction – Sędzią Dreddem, Predatorami oraz Obcymi! Sędzia Dredd oraz Sędzia Anderson przemierzają Przeklętą Ziemię w poszukiwaniu śladów niebezpiecznego kultu. Trop prowadzi do Alabamskich Moczar, gdzie z dala od cywilizacji pewien szalony naukowiec eksperymentuje z DNA, aby stworzyć swoje największe, organiczne dzieło. Tymczasem w okolicy ląduje statek Predatorów, którego załoga przybyła na Ziemię w poszukiwaniu zaginionego pobratymca. Wielka awantura jest nieunikniona…

Komiksy z uniwersum Aliens

Na poniższej liście znajdziecie najlepsze komiksy z uniwersum Aliens – zarówno klasyczne ekskluzywne wydania rocznicowe, jak i zamknięte pojedyncze historie. Większość komiksów dostępna jest w polskich dobrych księgarniach i sklepach wysyłkowych.

Aliens – 30th Anniversary Edition

Aliens – The Original Comics Series, Volume 1

Aliens - The Original Comics Series, Volume 1

Za sprawą Obcego Jamesa Camerona, w 1986 roku w kinach zagościł nowy gatunek horroru przedstawiający wojnę z przerażającym wrogiem. Dwa lata później Dark Horse Comics wydał kontynuację wydarzeń znanych z filmu. Na długo zanim zaczęto rozważać sequel oryginalnej produkcji, seria komiksowa urzekła fanów, sprzedając się w tysiącach egzemplarzy. Mimo że historia została później wyrzucona z kanonu po filmie Alien 3, niesamowicie szczegółowe rysunki Marka A. Nelsona oraz porywający scenariusz Marka Verheidena (który pracował również nad The Mask, Timecop, Battlestar Galactica, Daredevil i nad wieloma innymi filmami i serialami) nie przestały rozpalać wyobraźni czytelników przez wiele lat. Z okazji 30-lecia Obcych, zostało zaprezentowane niniejsze wydanie zawierające niezmienioną, oryginalną wersję w czerni i bieli. W zbiorze zawarte jest również krótkie opowiadanie Aliens: Lucky (Szczęściarz) z 1996 roku, wstęp Marka Verheidena oraz posłowie Marka A. Nelsona, jak również specjalna galeria z okazji rocznicy.

Aliens – The Original Comics Series, Volume 2

Aliens - The Original Comics Series, Volume 2.

Był rok 1989. Wydawnictwo Dark Horse Comics odniosło wielki sukces publikując bezpośrednie kontynuacje klasycznego już filmu Jamesa Camerona pod tytułem Aliens. Opierając się na sukcesie komiksów o Obcych, Dark Horse zaangażowało wcześniejszego twórcę – pisarza Marka Verheidena oraz rysownika Dena Beauvaisa do wspólnej pracy nad drugą serią o Obcych oraz postawiło na nowe, surowe rysunki Sama Kietha w komiksie Obcy: Wojna o Ziemię – obie opowieści stanowiły kontynuację przygód Hicksa, Newt i Ripley. Krótko po opublikowaniu tych oryginalnych serii kontynuacje pierwszego filmu spowodowały, że imiona i nazwiska bohaterów zostały zmienione, co przerwało bezpośrednie związki tej opowieści z filmem Camerona. Teraz, po blisko 30 latach, Dark Horse przywróciło tym komiksom ich pierwotną, nie skróconą postać. W tej kolekcji znajduje się również wstęp autorstwa Marka Verheidena i galeria pin-up z zapierającymi dech w piersiach oryginalnymi okładkami z obu serii.

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition vol.1

Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.1

Pierwszy z pięciu kolekcjonerskich albumów zawierających najlepsze historie ze świata Obcego. Kolekcjonerskie wydanie limitowane z okazji 5tych urodzin oficyny wydawniczej Scream. Sześć historii ze świata Aliena, najbardziej zabójczego i kultowego zabójcy z kosmosu stworzonego przez Ridleya Scotta:

– UPROWADZENI
– ŁADUNEK
– OBCY
– INKUBACJA
– SPUSTOSZENIE (ciekawostka: każdą planszę rysował inny artysta)
– CHORA MIŁOŚĆ

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition vol.2

Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.2

Drugi album kolekcjonerski przygotowany z okazji piątych urodzin oficyny wydawniczej Scream. Zawiera cztery klasyczne historie ze świata Obcego:

– PIEŚŃ WŁÓCZNI
– TWIERDZA
– SZAŁ
– APETYT

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition vol.3

Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.3

Trzeci już tom rocznicowej kolekcji z okazji urodzin wydawnictwa. Pozycja obowiązkowa dla fanów uniwersum stworzonego przez Ridleya Scotta oraz tych, którzy kochają Aliens: Labirynt i Aliens: 30 th Anniversary. Album zawiera kolejne dwie klasyczne historie ze świata Aliens:

– ZAGŁADA
– BUNTOWNIK

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition vol.4

Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.4

Czwarty już tom rocznicowej kolekcji z okazji urodzin wydawnictwa, zawiera kolejne dwie klasyczne historie ze świata Aliens: – KOLONIALNI MARINES (#1-10) – ŻNIWIARZE

Aliens – 5th Scream Anniversary Edition vol.5

Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.5

Ostatni, piąty album zawierających najlepsze historie ze świata Obcego. Kolekcjonerskie wydanie limitowane z okazji 5-tych urodzin oficyny wydawniczej Scream. Jedenaście historii ze świata Aliena, najbardziej zabójczego i kultowego zabójcy z kosmosu stworzonego przez Ridleya Scotta. Na tom składają się historie:

– APOKALIPSA
– ŻYCIOWA OKAZJA
– KSENOGENEZA
– ŁOWCY GŁÓW
– SEZON TURYSTYCZNY
– ŚWINIA
– NA GRANICY
– 45 SEKUND i PRZEDWIECZNI BOGOWIE
– CZYSTKA
– TROPICIEL

Aliens – alternatywne scenariusza

Alien – Oryginalny scenariusz

Alien - Oryginalny scenariusz

Oto oficjalna adaptacja oryginalnego scenariusza Obcego autorstwa Dana O’Bannona – przed zmianami, jakie wprowadziła wytwórnia 20th Century Fox i zanim powstały jakiekolwiek szkice i projekty do filmu. Gdy załoga frachtowca dalekiego zasięgu Snark wraca na Ziemię po zakończeniu udanej misji wydobywczej, odbiera sygnał, który nie pochodzi od istoty ludzkiej. Licząc na nawiązanie pierwszego kontaktu z przedstawicielami obcej inteligencji, załoga ląduje na opuszczonej planetoidzie. Odkrywa tam wrak obcego pojazdu i starożytną budowlę w kształcie piramidy. Prawdziwy koszmar jest już blisko…

Alien 3 – scenariusz Williama Gibsona

Alien 3 - scenariusz Williama Gibsona

Komiks ten jest oficjalną adaptacją scenariusza filmu Obcy 3 autorstwa Williama Gibsona, twórcy klasycznej i wielokrotnie nagradzanej powieści Neuromancer. Spotkacie w nim znane postaci i miejsca, ale w zupełnie innej, cyberpunkowej rzeczywistości. Po wstrząsających wydarzeniach znanych z filmu Obcy – Decydujące starcie, okręt Sulaco zostaje przechwycony w przestrzeni kosmicznej z zahibernowanymi na pokładzie Ripley, Newt, Bishopem i Hicksem. Tymczasem na statku znajduje się jeszcze jeden śmiertelnie niebezpieczny pasażer, który stanie się obiektem międzyrządowej rywalizacji, mającej na celu zdobycie broni masowego rażenia.

Aliens – seria Bunt

Aliens – Bunt, tom 1

Aliens - Bunt, tom 1

Bestseller ze stajni DarkHorse z uniwersum Obcego. Seria wraca do korzeni i poza klasycznym horrorem sci-fi otrzymujemy nie tylko wspaniały trzymający w napięciu thriller, ale i opowieść o kondycji człowieka w świecie technologii i maszyn. Bunt jednego z androidów jest kanwą historii o tym, czy sztuczna inteligencja może być ratunkiem dla ludzkości. A w wymiarze ludzkim, trzymamy kciuki za kolejną silną bohaterkę – szeregową Marines- która w pojedynku Obcych ze sztuczną inteligencją znajduje się w samym środku konfrontacji, próbując zwyczajnie przeżyć….

Aliens – Bunt, tom 2

Aliens - Bunt, tom 2

Szeregowa Zula Hendricks wyruszyła na samozwańczą misję, aby wytropić i zniszczyć ksenomorfy, zanim korporacja Weyland-Yutani położy na nich swoje łapska. Nie tak dawno – wraz z jednostką Davis 01 i nowym sojusznikiem, doktor Hollis – przeżyła nalot Marines na kosmiczną stację paliwową opanowaną przez robale. Przemierzając bezkres przestrzeni kosmicznej, drużyna naraża swoje życie, a ich statek ulega uszkodzeniu. Całe zadanie staje się coraz trudniejsze do wykonania, gdy bohaterowie zostają zaatakowani przez bandę piratów, a na pokładzie znajduje się z trudem kontrolowany Obcy!

Aliens – inne historie

Aliens – Labirynt

Aliens - Labirynt

Króliki, myszy i małpy od zawsze były ofiarami eksperymentów naukowych i badań laboratoryjnych na całym świecie, budząc przy okazji protesty społeczeństw. Kiedy więc pułkownik doktor Paul Church zamienia w tej roli zwierzęta na kosmitów, protesty się kończą a ekolodzy wychwalają lekarza… Gdy jednak jego asystenci giną z nieznanych powodów, zaczynają sobie zadawać ważne pytanie: jak człowiek może torturować obce istoty? Wysoko nad ziemią, na pokładzie stacji kosmicznej Innominata, dzieje się coś strasznego. I tym razem kosmici są ofiarami.

Aliens – Zbawienie / Ofiarowanie

Aliens - Zbawienie / Ofiarowanie

Album podwójny zawierający dwa najwybitniejsze opowiadania z uniwersum „Alien”: Obcy: Zbawienie autorstwa Dave’a Gibbonsa z genialnymi rysunkami Mike’a Mignoli (Hellboy) oraz Obcy: Ofiarowanie autorstwa Petera Milligana z rysunkami Paula Johnsona.

Aliens – Ratunek

Aliens - Ratunek

KOLONIALNI MARINES SĄ ELITARNĄ JEDNOSTKĄ WOJSKOWĄ przyszłości. Zmagają się z zagrożeniami obcego pochodzenia w całej galaktyce. Jeden z nich ma szansę walczyć u boku legend – Amandy Ripley i Zuli Hendricks, które dawno temu ocaliły mu życie przed śmiercią z rąk ksenomorfów. Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Aliens: Opór”, Alec Brand, kolonista uratowany przez Ripley i Hendricks dorósł i stał się jednym z elitarnych Kolonialnych Marines. Zostaje wysłany na ściśle tajną misję i trafia na zawładnięty przez Obcych księżyc, z którego niegdyś został uratowany… musi teraz stanąć twarzą w twarz z przeszłością. Brian Wood („The Massive”, „Aliens: Bunt”, „Aliens: Opór”) łączy siły z rysownikami Kieranem McKeownem i JL’em Strawem („Halo: Lone Wolf”), aby powołać do życia przepełniony akcją komiks o walce ze śmiercionośnym zagrożeniem ze strony Obcych.

Aliens – Opór

Aliens - Opór

Po wydarzeniach z gry Alien: Izolacja, Korporacja Weyland-Yutani wciąż nakazuje Amandzie Ripley milczenie na temat eksperymentów prowadzonych na ksenomofrach. Zula Hendricks – była Kolonialna Marine – potrzebuje pomocy Ripley, aby wyciągnąć na światło dzienne przerażający program broni biologicznej Weyland-Yutani. Obie kobiety łączą siły w walce przeciwko złowrogiej korporacji i jej arsenałowi podczas podróży przez przestrzeń kosmiczną prowadzącej od laboratorium badawczego do centrum testów, zaprojekto-wanego tak, by ukrywać w tajemnicy najbardziej mroczne potworności!

Aliens – Dead Orbit

Aliens - Dead Orbit

Załoga stacji Weyland-Yutani bada nieoznakowany statek dryfujący po orbicie. Jego załoga pogrążona jest w kriośnie, sam statek znajduje się w opłakanym stanie a przerażający potwór czai się w mroku aby zaatakować.

Aliens – Z prochu w proch

Aliens - Z prochu w proch

KOSMOS TO BEZLITOSNA OTCHŁAŃ. Jeśli nawet drobinka kurzu okaże się przyjaznym miejscem dla ludzkości, nic nie gwarantuje tego, że nie jest ona domem czegoś zupełnie innego… Groza nabiera mocy wraz z przykrymi doświadczeniami dwunastoletniego Maxona, który traci dom, rodzinę oraz nadzieję. Na planecie pojawiły się ksenomorfy i niezbędna jest walka o kolejny oddech – często wymaga on poświęcenia lub krwi. Dojrzewanie nabiera nowego znaczenia w sytuacji, gdy ludzkie życie może być mierzone w sekundach!

Aliens – Black&White Classic Omnibus

Aliens - Black&White Classic Omnibus

Dziesięć klasycznych opowieści w wersji czarno-białej, stworzonych przez komiksowe legendy takie jak: Mike Mignola, Eduardo Risso, Richard Corben, Kelley Jones, David Lloyd, John Byrne, Ronnie del Carmen i Guy Davis. Wydanie kolekcjonerskie, dostępne w wybranych sklepach komiksowych i księgarniach internetowych.

Komiksy z uniwersum Predator

Fani Predatora też nie mają na co narzekać. Historie o kosmicznych łowcach zostały wydane w wielu wersjach plus wszystkie poniższe komiksy są w twardej oprawie.

Predator – 30th Anniversary Edition

Predator – Betonowa dżungla i inne historie

Predator - Betonowa dżungla i inne historie

o wydanie zawiera mini serie Betonowa dżungla (Predator: Concrete Jungle – #1-#4), Zimna wojna (Predator: Cold War – #1-#4) oraz Mroczna rzeka (Predator: Dark River). Zanim powstał filmowy Predator 2 (ten z Dannym Gloverem), Mark Verheiden i Chris Werner stworzyli bardzo dobrze przyjęty przez krytykę komiksowy sequel do Predatora. Żyjący polowaniem i kolekcjonowaniem trofeów obcy trafiają z tropikalnych lasów Ameryki Centralnej do betonowej dżungli Nowego Jorku, gdzie będą musieli zmierzyć się z detektywem Schaeferem – starszym bratem zaginionego Dutcha Schaefera. Niniejszy tom zawiera również dwie inne opowieści autorstwa Marka Verheidena oraz Rona Randalla, które kontynuują wątek z Betonowej dżungli. Zimna wojna opowiada o grupie łowców zmuszonych do awaryjnego lądowania na Syberii. W Mrocznej rzece zaś nasz bohater podąża śladem swojego brata, żeby raz na zawsze rozwiązać zagadkę jego zaginięcia, co ściśle łączy tę historię z wydarzeniami przedstawionymi w filmie Predator.

Predator – 5th Anniversary

Predator – 5th Anniversary vol.1

Predator - 5th Anniversary vol.1

Pierwszy z planowanych czterech tomów rocznicowego wydania Predatora z okazji piątych urodzin wydawnictwa Scream. Tom zawiera najlepsze opowiadania ze świata kosmicznych łowców:

– GRUBA ZWIERZYNA
– WOJNA RAS
– NAJEŹDŹCY Z CZWARTEGO WYMIARU
– KRWAWE PIASKI CZASU.

Predator – 5th Anniversary vol.2

Predator - 5th Anniversary vol.2

Drugi tom zbiorczy najważniejszych opowiadań ze świata kosmicznego łowcy. Na komiks składają się 3 opowiadania:

– ZŁA KREW
– BRATNIE DUSZE
– MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM

Predator – 5th Anniversary vol.3

Predator - 5th Anniversary vol.3

Trzeci (z planowanych czterech) limitowany tom rocznicowy z okazji 5-tych urodzin wydawnictwa Scream. Zawiera 6 opowiadania z uniwersum Predatorów:

– PIERWOTNY GNIEW
– NEMEZIS
– ŚWIADKOWIE
– TAJEMNICE BAGIEN
– ZŁOTO DEMONA
– KRWAWA WAŚŃ

Predator – 5th Anniversary vol.4

Predator - 5th Anniversary vol.4

Ostatni z planowanych czterech tomów rocznicowego wydania Predatora z okazji piątych urodzin wydawnictwa Scream. Tom zawiera najlepsze opowiadania ze świata kosmicznych łowców. Wydanie ekskluzywne, limitowane z barwionym metalicznie grzbietem. Na komiks składają się 10 opowiadań:

– OBRZĘD PRZEJŚCIA
– LWY Z NGHASY
– NAJSZCZERSZA PRAWDA
– KREW NA GÓRZE DWÓCH CZAROWNIC
– MIASTO ŁOWÓW
– 1718
– KSENOGENEZA
– PIEKIELNY WĘDROWIEC
– WIĘZIEŃ
– BESTIA, CHOĆ DZIKA…

Predator – Łowcy

Predator – Łowcy, tom 1

Predator - Łowcy, tom 1

Enoch Nakai został zaproszony do elitarnej, niepowiązanej z rządem grupy, w skład której wchodzą pozornie niepowiązani ze sobą byli żołnierze, handlarze narkotyków czy agenci FBI. Wszystkich ich łączy tylko jedno – każdy z nich przetrwał spotkanie z Predatorem. Teraz przyświeca im wspólny cel tropienia zabójców z kosmosu, a Enoch uważa, że oto trafiła mu się idealna okazja, by zemścić się na istotach, które wywróciły jego życie do góry nogami. Gdy jednak grupa dociera na idylliczną wyspę na Oceanie Spokojnym, ta okazuje się skrywać więcej niż jedną groźną tajemnicę!

Predator – Łowcy, tom 2

Predator - Łowcy, tom 2

Scenarzysta Chris Warner odkurzył kilka postaci, które pojawiły się w ciągu ostatnich trzydziestu lat na łamach komiksów o Predatorze wydanych przez Dark Horse, a następnie umieścił je na kursie kolizyjnym z ich znienawidzonym wrogiem.

Predator – Łowcy, tom 3

Predator - Łowcy, tom 3

Predatorzy w dżungli – tam, gdzie wszystko się zaczęło! Powrót Raphaela Herrery, byłego handlarza narkotyków, uznanego za zaginionego, wstrząsnął członkami drużyny Łowców. Niedługo potem odradza się najgorsze wspomnienie Herrery: ktoś pozabijał żołnierzy karteru narkotykowego w dżungli Ameryki Środkowej. Okazuje się, że Predatorzy powrócili. Łowcy ruszają śladem martwych ciał, a w pościg za Predatorami rusza także nowoprzybyły oddział rosyjskich żołnierzy. Tymczasem, nieoczekiwany gracz, znany z pierwszej części komiksów o Predatorach, obserwuje wszystko z cienia.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty