Najlepsze komiksy dla dzieci

Najlepsze komiksy dla dzieci [TOP RANKING 2024]

Jakie są najlepsze komiksy dla dzieci? Sprawdźcie komiksy dla dzieci, które warto przeczytać.

najepsze komiksy dla dzieci to…

Jakie są najlepsze komiksy dla dzieci? Poniżej znajdziecie komiksy, które są z jednej strony świetnie narysowane i potrafią znakomicie pobudzić wyobraźnię dzieci, jednak co ważniejsze – wszystkie z nich to mądre historie niosące za sobą dużą wartość. Dla dzieci to przede wszystkim fajne komiksy, które na długo zostają w głowie.

Najlepsze komiksy dla dzieci – lista:

Poniżej znajdziecie listę najlepszych komiksów dla dzieci, które ułożone są wedle wieku – dzięki temu rodzice szukający ciekawych komiksów dla dzieci bez problemu znajdą te, które są najbardziej interesujące.

Komiksy dla dzieci od 5 lat

Pan Borsuk i Pani Lisica

Najlepsze komiksy dla dzieci 1

Historia nietypowej rodziny – pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki – cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych. Według dziennika „Le Monde” opowieść o panu Borsuku i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, humor, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy sympatycznych bohaterów. W 2018 roku na podstawie opowieści wyprodukowano
animowany serial telewizyjny.

W Cieniu Drzew

Najlepsze komiksy dla dzieci 2

Nadchodzi zima i wszystkie leśne zwierzęta są pochłonięte przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami. Pan Zrzędek próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza… Znakomita kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie. Pogodna, ciepła i zabawna seria dla najmłodszych, która z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom.

Opowieści z Bukowego Lasu

Najlepsze komiksy dla dzieci 3

Seria komiksów dla dzieci opowiadająca o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. Sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści. Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany Rodzina Rabatków, który był emitowany też w Polsce.

Bartłomiej i Karmelek

Najlepsze komiksy dla dzieci 4

Bohaterami serii są dwa osiołki: Bartłomiej i jego syn Karmelek. Książeczki charakteryzują się prostotą opowieści oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowią wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. W pierwszej opowieści Bartłomiej chce stać się bohaterem w oczach synka i zabrać go w niezwykłe miejsce, gdzie dotrą pierwsi. Dokądkolwiek jednak trafi ają, okazuje się, że koledzy Karmelka już tam byli. Dzięki wzruszającym opowieściom książeczki zachwycą czytelników w każdym wieku. To doskonały prezent dla ojców i dzieci na pierwsze spotkanie z komiksem.

Yakari

Najlepsze komiksy dla dzieci 5

Mądra, pełna humoru seria o przygodach małego Indianina. Yakari ze sławnego plemienia Siuksów bardzo chce jak najszybciej zostać wojownikiem, co ciągle wpędza go w tarapaty. Chłopiec rozumie mowę zwierząt, jego duchowym przewodnikiem jest Wielki Orzeł, a przyjacielem i wiernym towarzyszem konik Mały Piorun. Jedna
z najsławniejszych i najdłużej wydawanych serii humorystycznych na rynku frankofońskim. W sprzedaży znajduje się 10 tomów serii.

Malutki Lisek i Wielki Dzik

Najlepsze komiksy dla dzieci 6

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowo-obyczajowy cykl adresowany do dzieci w wieku 4–8 lat. Piękna opowieść o wyjątkowej przyjaźni Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika, którzy wyruszają w podróż w nieznane. W sprzedaży znajduje się 6 tomów serii.

Kubatu

Najlepsze komiksy dla dzieci 7

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowa historia przeznaczona dla dzieci w wieku 4–8 lat. Opowiada o małym chłopcu Kaju i jego przyjacielu, maskotce papudze Kubatu, która okazuje się żywym stworzeniem. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Komiksy dla dzieci od 7 lat

Ptyś i Bill

Najlepsze komiksy dla dzieci 8

Wesołe przygody małego chłopca i jego psa. Ptyś często ma zwariowane pomysły, ale jego spaniel Bill jest jeszcze bardziej szalony. Razem tworzą nierozłączny duet. Niestraszne są im przeszkody, wszędzie wejdą i wszystko zobaczą, a jest przy tym zawsze bardzo dużo śmiechu. Na podstawie komiksu powstało kilka seriali animowanych, a w 2013 roku fi lm fabularny. W sprzedaży znajduje się 8 tomów serii.

Cedryk

Najlepsze komiksy dla dzieci 9

Pełna ciepłego humoru popularna seria o zabawnym chłopcu – Cedryku, który rozpoczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Poznaje nowych kolegów i ma zamiar zrobić na nich wrażenie. Nie zabraknie więc żartów ani śmiesznych sytuacji. W końcu spotyka też dziewczynkę, która mu się podoba… Poznajcie wesoły świat sympatycznego bohatera! Autorem scenariusza jest Raoul Cauvin – wielokrotnie nagradzany belgij ski scenarzysta.

Wojtek i Rudy

Najlepsze komiksy dla dzieci 10

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Humorystyczno-przygodowa opowieść dla dzieci w wieku 7–10 lat. Wojtek i Rudy, serdeczni przyjaciele, mają swój mały świat, do którego nikt nie ma wstępu. Każda sytuacja może stać się początkiem wspaniałej przygody. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Tomek i Jacek

Najlepsze komiksy dla dzieci 11

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowa opowieść adresowana do dzieci w wieku 7–10 lat. Komiks o dwóch zwyczajnych misiach, które, oprócz chodzenia do szkoły i zabaw z przyjaciółmi, przeżywają różne niezwykłe przygody. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Rysiek i Królik

Najlepsze komiksy dla dzieci 12

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Humorystyczny cykl adresowany do dzieci w wieku 7–10 lat. Opowiada o parze przyjaciół ze szkolnej ławki – energicznym, wesołym Ryśku i spokojnym, ale marudnym Króliku – taka mieszanka gwarantuje liczne kłopoty! W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Rufus

Najlepsze komiksy dla dzieci 13

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Humorystyczna historia dla dzieci w wieku 7–10 lat opowiadająca o Rufusie – małym wilku adoptowanym przez rodzinę owiec, który zaczyna odkrywać, kim tak naprawdę jest. W sprzedaży znajduje się 1 tom serii.

Niezła Draka, Drapak!

Najlepsze komiksy dla dzieci 14

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowa opowieść adresowana do dzieci w wieku 7–10 lat. Seria opowiada o Kornelu, który na co dzień wiedzie zwykłe życie, pracując w antykwariacie, a nocą wciela się w superbohatera Drapaka! W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii.

Pikapidula

Najlepsze komiksy dla dzieci 15

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Historia o niezwykłej sile wyobraźni przeznaczona dla dzieci w wieku 7–10 lat. Opowieść o małej dziewczynce, której marzy się życie pełne przygód – na przykład na pirackim statku! Czy w domu, czy na wakacjach, czy we śnie cały czas przychodzą jej do głowy kolejne egzotyczne scenariusze! W sprzedaży znajduje się 1 tom serii.

Oto Tosia

Najlepsze komiksy dla dzieci 16

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowa historia adresowana do dzieci w wieku 7–10 lat. Opowieść o Tosi, która uwielbia wynalazki i nowe odkrycia. Pewnego dnia trafi a na trop nieznanego stworzenia i śmiało wyrusza na wyprawę badawczą, żeby je odnaleźć. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Maja i Minizaury

Najlepsze komiksy dla dzieci 17

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Komiks przygodowy adresowany do dzieci w wieku 7–10 lat. Minizaury z odległej planety przylatują swoim statkiem kosmicznym na Ziemię, gdzie spotykają małą dziewczynkę pasjonującą się dinozaurami. W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii.

Oskar i Fabrycy

Najlepsze komiksy dla dzieci 18

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przygodowo-fantastyczna opowieść adresowana do dzieci w wieku 7–10 lat. Dwaj chłopcy podczas wycieczki klasowej niespodziewanie trafi ają do nieznanego im średniowiecznego świata, gdzie mają zgładzić groźnego smoka. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Minecraft

Najlepsze komiksy dla dzieci 19

Od bloków do kadrów, czyli Minecraft w wersji komiksowej. Pierwsze w Polsce komiksy, których akcja toczy się w świecie popularnej gry, będą doskonałą lekturą już dla sześcioczy siedmiolatków, nawet jeśli jeszcze nie zetknęli się z Minecraftem, a przed czytelnikami, którzy grę znają, odkryją nowe zakątki Świata Podstawowego. W sprzedaży znajdują się 4 tomy.

Komiksy dla dzieci od 9 lat

Siostry Niezapominajki

Najlepsze komiksy dla dzieci 20

Wzruszająca historia o trzech niezwykłych siostrach, ich wspaniałej mamie i tajemnicy sprzed lat. Sara uważa siebie i swoje siostry za… dziwne. Jedna odzywa się zazwyczaj tylko do swojego kota, druga żyje w świecie marzeń o miłości, a sama bohaterka co noc ma sen z meduzą w roli głównej. Dziewczynki postanawiają dać mamie z okazji jej święta album ze zdjęciami, które znalazły na strychu. W miarę porządkowania fotografi i zdają sobie sprawę, że wpadły na trop pewnej tajemnicy… Tak rozpoczyna się śledztwo dotyczące przeszłości rodziny. Wydanie w twardej oprawie.

Pozytywka

Najlepsze komiksy dla dzieci 21

Przygodowa opowieść o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata. Nola na swoje ósme urodziny dostaje piękną pozytywkę. Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i… tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy, która niedawno zmarła. Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby? Wydanie w twardej oprawie.

Światła Północy

Najlepsze komiksy dla dzieci 22

Piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Początek sagi o dalekiej Północy, gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie – wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafi a dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy… Miejsce to w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, lecz nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu Świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro. Wydanie w twardej oprawie.

WITCH

Najlepsze komiksy dla dzieci 23

Powrót kultowej serii o pięciu czarodziejkach, które zdobyły przed laty serca milionów czytelniczek na całym świecie. Tajemnicza Wyrocznia z twierdzy Kondrakar wyznacza Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju! Wydanie w twardej oprawie. W sprzedaży znajduje się 1 tom serii.

Emilka Sza

Najlepsze komiksy dla dzieci 23

Obyczajowa komedia w konwencji magicznego realizmu. Emilka jest mimem. Mieszka w niewidzialnym domu i nie umie wydawać dźwięków. Zaprzyjaźnia się z Natalią, niewidomą gitarzystką lekkoduchem. Wciąż wpada w nowe, przedziwne kłopoty. Komiks to mieszanka absurdalnego humoru z czułą opowieścią o relacjach międzyludzkich pokazujący, że świat można też postrzegać w nietypowy, niekonwencjonalny sposób. Komiks autorstwa Macieja Kura – scenarzysty serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.

Niesamowity Szerlok Worms

Najlepsze komiksy dla dzieci 25

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Szerlok Worms to poczciwa, choć momentami nieco pazerna dżdżownica-detektyw, która lubuje się w oglądaniu programów o glebogryzarkach i rozwiązywaniu dużych problemów małych żyjątek. Wraz z doktorem Jaszczurką Zwinką stawiają czoła przestępczym kreaturom przyrodniczego półświatka i mimo swoich niepozornych rozmiarów niejeden raz ratują środowisko przed ogromną katastrofą.

Ernest i Rebeka

Najlepsze komiksy dla dzieci 26

Często wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść o sześcioletniej Rebece, która choruje częściej niż inne dzieci. Pewnego dnia dziewczynka zaprzyjaźnia się z mikrobem Ernestem, który ją rozwesela i pomaga pokonywać codzienne kłopoty. Bestsellerowa seria dla dzieci i dorosłych, która na rynku francuskojęzycznym otrzymuje znakomite opinie czytelników i recenzentów. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Studio Tańca

Najlepsze komiksy dla dzieci 27

Humorystyczna seria komiksowa o przygodach trzech dziewcząt z college’u: Julii, Lusi i Alii, które uczą się tańca w Studio Danse. Dziewczęta uczęszczają na zajęcia z klasycznego baletu, modern jazzu oraz tańców afrykańskich, a każdy ich dzień pełen jest komplikacji i zabawnych wydarzeń. To jeden z najpopularniejszych francuskich cykli komiksowych dla dzieci z ponad milionem sprzedanych albumów. W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii.

Lou!

Najlepsze komiksy dla dzieci 28

Zabawna i mądra seria o dorastającej dziewczynce. Lou jest urocza i rezolutna, wychowuje ją samotna matka: pisarka i miłośniczka gier na konsole. Mieszka z nimi kot: wielki indywidualista. Taka kompilacja osobowości pod jednym dachem zwiastuje liczne perypetie. Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich nie tylko młodym czytelnikom zapewniło serii status bestsellera we Francji. W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii. UWAGA! Ponieważ główna bohaterka dorasta, tom 3 serii przeznaczony jest dla młodzieży.

Kamila i Konie

Najlepsze komiksy dla dzieci 29

Humorystyczna opowieść nie tylko dla miłośników koni, ale dla wszystkich dzieci i dorosłych. Kamila ma dziesięć lat i ciągle szuka hobby, którym mogłaby się zajmować. Przypadek sprawia, że dziewczynka wchodzi w posiadanie rocznej karty członkowskiej klubu jeździeckiego. Tak zaczyna się jej wspaniała przygoda i miłość do koni.

Sisters

Najlepsze komiksy dla dzieci 30

Humorystyczna seria o codziennych perypetiach dwóch sióstr z małego francuskiego miasta – nastolatki Wendy i młodszej o kilka lat Marine. Typowe siostrzane wojny i rywalizacja przeplatają się tu ze scenami dozgonnej miłości. Komiks zebrał bardzo przychylne recenzje polskich czytelników. W sprzedaży znajduje się 14 tomów serii oraz dodatkowy album pt. Supersisters, w którym siostry są superbohaterkami w alternatywnym świecie.

Pamiętniki Wisienki

Najlepsze komiksy dla dzieci 31

Opowieść pełna przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów. Komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej mama, która wśród okolicznych mieszkańców ma opinię ekscentryczki. Nastolatka postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Komiks z miejsca stał się bestsellerem na rynku francuskim. Wydanie w twardej oprawie. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Śledztwa Enoli Holmes

Najlepsze komiksy dla dzieci 32

Opowieść pełna przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów. Komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej mama, która wśród okolicznych mieszkańców ma opinię ekscentryczki. Nastolatka postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Komiks z miejsca stał się bestsellerem na rynku francuskim. Wydanie w twardej oprawie. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Czarolina

Najlepsze komiksy dla dzieci 33

Komiksowa opowieść o legendarnych stworach, magii oraz poszukiwaniu prawdy o samym sobie. Czarolina przybywa na wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wraz z innymi nastolatkami rozpoczyna naukę pod nadzorem profesora Balzara i tajemniczej Madame C. We Francji seria zyskała duże uznanie czytelników. Wydanie w twardej oprawie. W sprzedaży znajdują się 3 tomy cyklu.

Myszart

Najlepsze komiksy dla dzieci 34

Zabawna opowieść dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Myszart mieszka wraz ze swoją rodziną w fortepianie wilka Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza Austrii. Pewnego ranka widzi, że wilk i jego służący kot wyszli z domu, postanawia więc poharcować, skacząc po klawiszach fortepianu, aby odtworzyć muzykę, która od dawna rozbrzmiewa mu w głowie. W komiksie uwagę czytelnika przyciągają przepięknie namalowane plansze. Wydanie w twardej oprawie. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Kasia i Jej Kot

Najlepsze komiksy dla dzieci 35

Humorystyczna seria dla wszystkich miłośników kotów – dla dzieci i dorosłych. Kasia mieszka z ojcem. Ich spokojne życie wywraca się do góry nogami, kiedy adoptują kota. Sushi okazuje się lekko szalony – uwielbia dokazywać i psocić, na dodatek jest mądrzejszy od niejednego człowieka. Kasia i jej pupil przeżywają wiele wesołych przygód. Seria cieszy się dużym powodzeniem w krajach frankofońskich. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Fibi i Jednorożec

Najlepsze komiksy dla dzieci 36

Humorystyczna seria opisująca historię niezwykłej przyjaźni pomiędzy zbuntowaną dziewczynką Fibi a magicznym jednorożcem Marigold Niebiańskie Chrapy, który pomaga jej w odkrywaniu własnej wyjątkowości. Komiks szybko stał się hitem w Stanach Zjednoczonych i został uznany za najlepszą serię pasków komiksowych od czasów Fistaszków i Calvina i Hobbesa. W sprzedaży znajduje się 5 tomów serii.

Komiksy dla dzieci od 12 lat

Trzy Duchy Tesli

Najlepsze komiksy dla dzieci 37

Fantastyczno-naukowo-historyczna seria, której akcja toczy się podczas II wojny światowej. Głównym jej bohaterem jest Travis, chłopiec zafascynowany nauką. Jego zainteresowania wspiera tajemniczy starszy sąsiad, Kaolin Slate, z pomocą którego młodzieniec wkracza w świat wynalazków i tajnych agentów. Pierwszy tom serii był nominowany do nagrody publiczności na festiwalu w Angoulême w 2017 roku. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Gwiezdny Zamek

Najlepsze komiksy dla dzieci 38

Popularna na rynku frankofońskim opowieść o poszukiwaczach eteru – substancji, która pozwoli ludziom podróżować do gwiazd. Pełna przygód historia Serafi na, jego ojca wynalazcy i ich odważnych przyjaciół, którzy dokonują niezwykłego odkrycia, a przy okazji zostają wplątani w międzynarodowy spisek. Komiks, osadzony w realiach końca XIX wieku, zachwyca planszami namalowanymi akwarelą. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Chimery Wenus

Najlepsze komiksy dla dzieci 39

Seria, której wydarzenia dzieją się równolegle do historii z Gwiezdnego zamku. Podbój kosmosu trwa! W 1873 roku, gdy imperia lądowe walczą o panowanie nad Układem Słonecznym, aktorka Helena Martin wyrusza na Wenus w poszukiwaniu swojego narzeczonego, więźnia skazanego przez Napoleona III. Na Wenus grozi jej mnóstwo
niebezpieczeństw, w tym zamieszkujące tę planetę groźne dinozaury. Odważna bohaterka wyruszy przez dżunglę i dotrze do najdziwniejszych granic gwiazdy, gdzie natknie się na pozostałości tajemniczej cywilizacji.

Wszystko będzie dobrze

Najlepsze komiksy dla dzieci 40

Album nagrodzony w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Obyczajowa seria adresowana do dzieci w wieku 10–14 lat oraz dorosłych. Opowieść o niezwykłej podróży, w którą – chcąc nie chcąc – wyrusza wcale nie taka już mała dziewczynka. W sprzedaży znajduje się 1 tom.

Komiksy dla całej rodziny

Myszka Miki

Najlepsze komiksy dla dzieci 41

Disnejowski Miki znany jest z pełnych humoru opowieści, ale od czasu do czasu przeżywa też niebezpieczne przygody! Wraz z ukochaną Minnie oraz przyjaciółmi – Goofym, Kaczorem Donaldem i innymi – wyruszy m.in. do magicznej krainy Pradawnych, do przerażającego miasteczka grozy, na lodowe pustkowie czy na samo dno zaginionego oceanu. Wszędzie tam odkryje niesamowite tajemnice! Kolekcję historii o Mikim tworzą znakomici europejscy scenarzyści i rysownicy tacy jak Denis-Pierre Filippi (Niezwykła podróż) czy Lewis Trondheim
(Wyspa Burbonów). W ofercie wydawnictwa Egmont znajduje się także wyjątkowy album Régisa Loisela pt. Myszka Miki – Kawa Zombo, który jest hołdem autora złożonym Myszce Miki z lat trzydziestych XX wieku.

Kaczogród

Najlepsze komiksy dla dzieci 42

Komiksy o słynnych kaczkach Carla Barksa – autora powszechnie uważanego za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego świata. To on wymyślił Sknerusa McKwacza, Diodaka czy Gogusia. Każdy tom zawiera między 224 a 256 stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w Polsce, a także towarzyszące im pełne ciekawostek teksty opowiadające o powstawaniu komiksów. W sprzedaży znajduje się 11 tomów serii.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald

Najlepsze komiksy dla dzieci 42

Opowieści o Sknerusie McKwaczu, Kaczorze Donaldzie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy, uważanego za następcę Carla Barksa, jednego z najwybitniejszych twórców historii osadzonych w świecie kaczek z Kaczogrodu. Kolekcja dowodzi, że wybitny dorobek Dona Rosy znacznie wykracza poza cykl o dziejach starego centusia. Każdy tom zawiera od 192 do 224 stron historii obrazkowych oraz obszerne i pełne ciekawostek materiały opowiadające o powstawaniu komiksów. W tomach Ostatni z klanu McKwaczów i Najbogatszy kaczor świata znalazły się komiksy z wcześniej wydanego tomu Życie i czasy Sknerusa McKwacza. W sprzedaży znajduje się 7 tomów serii.

Calvin i Hobbes

Najlepsze komiksy dla dzieci 44

Seria bijąca rekordy popularności na całym świecie. Pełne doskonałego humoru historyjki o sześcioletnim chłopcu z bujną wyobraźnią, którego pomysły u dorosłych mrożą krew w żyłach. Lektura obowiązkowa dla dzieci i wszystkich rodziców chcących wiedzieć, do czego zdolne są ich pociechy. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii.

Najwybitniejsi Naukowcy

Najlepsze komiksy dla dzieci 45

Fascynująca seria opowiadająca o naukowcach, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fi zyce czy astronomii. W przystępny i ciekawy sposób przybliża ich biografi e, niezwykłą chęć zdobywania wiedzy i drogi, które doprowadziły ich do dokonania największych odkryć. Komiksy wprowadzają dzieci w tematykę najważniejszych odkryć naukowych w historii świata i stanowią zachętę do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Serię poleca dr Tomasz Rożek, popularyzator nauki, prowadzący serwis Nauka To Lubię Junior.

Mali Bogowie

Najlepsze komiksy dla dzieci 46

Przezabawny komiks o wygłupach olimpij skich bogów. Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowe stanowiska u swojego boku. Każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu… Ale inni, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy… Wkroczmy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów! Autorem scenariusza Małych Bogów jest Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii Sisters.

Hugo

Najlepsze komiksy dla dzieci 47

Jeden z najlepszych humorystycznych komiksów fantasy. Doskonała rozrywka dla dzieci i rodziców. Pełna wspaniałego humoru i niczym nieskrępowanej wyobraźni opowieść, której bohaterami są mały trubadur Hugo, niedźwiedź Biskoto, latający stworek Narcyz i wróżka Śliweczka. Znakomite rysunki Bédu genialnie oddają komizm postaci. W polskim albumie znajduje się 5 tomów wydania oryginalnego.

Clifton

Najlepsze komiksy dla dzieci 48

Przesycona angielskim humorem seria o brytyjskim pułkowniku MI5 Haroldzie Cliftonie, która stała się klasyką europejskiego komiksu humorystycznego. Przebywający na emeryturze Clifton – detektyw amator – prowadzi kolejne śledztwa, tropiąc przestępców wszelkiej maści. Prześladujący go pech powoduje, że wciąż wpada w tarapaty, z którymi radzi sobie z iście angielską fl egmą. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Gnat

Najlepsze komiksy dla dzieci 49

Humorystyczna seria fantasy opowiadająca o nadzwyczajnych przygodach Chwata Gnata, wygnanego z rodzimego Gnatowa, który wraz ze swoimi kuzynami – cwanym Kantem Gnatem i nieodpowiedzialnym Chichotem Gnatem – wyrusza w świat zamieszkany przez magiczne i fantastyczne istoty. Komiksy z serii Gnat zdobyły najważniejsze wyróżnienia w branży: 10 Nagród Eisnera i 11 Nagród Harveya. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Marzi

Najlepsze komiksy dla dzieci 50

Niezwykła opowieść o Polsce lat 80. i 90. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Poszczególne historie ukazują świat zapamiętany przez wielu z nas. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, dziecięce zabawy, pielgrzymki papieża, a także strajki i czołgi na ulicach. Marzi jest komiksem zarówno dla dorosłych, jak i dla starszych dzieci. Pierwszym uzmysławia, ile się w Polsce zmieniło, drugim opowiada, jak było. Nie pozostawia czytelnika obojętnym, przywołuje wspomnienia, zaciekawia i często śmieszy. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii.

Garfield

Najlepsze komiksy dla dzieci 51

Tłustego, leniwego i złośliwego kota Garfi elda nie trzeba nikomu przedstawiać. Znany jest z miłości do lazanii i samego siebie oraz niechęci do wszelkiej aktywności. Bestsellerowy komiks, tworzony od 1978 roku, dziś drukowany jest w ponad 2000 gazet na całym świecie. Na podstawie przygód Garfi elda powstały też kreskówka, serial oraz film kinowy. W wydawnictwie Egmont w kolejnych tomach ukazują się wszystkie paski
ułożone chronologicznie. W sprzedaży znajduje się 9 tomów serii.

Krasnolud Nap

Najlepsze komiksy dla dzieci 52

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Pełen szalonych przygód cykl fantasy adresowany do dzieci w każdym wieku. Opowieść o krasnoludzie Napie z magicznej krainy, który ma niezwykłą i bardzo pożądaną przez pewnego lorda moc. W sprzedaży znajdują się 4 tomy serii.

Lil i Put

Najlepsze komiksy dla dzieci 53

Seria nagrodzona w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Komediowy cykl fantasy dla czytelnika w każdym wieku opowiadający o perypetiach dwóch małoludów, Lila i Puta, włóczęgów, którzy ciągle wpadają w tarapaty. W sprzedaży znajduje się 5 tomów serii.

Komiksy dla dzieci – klasyka

Kajko i Kokosz

Najlepsze komiksy dla dzieci 54

Klasyka polskiego komiksu w mistrzowskim cyklu Janusza Christy. Seria o najsłynniejszych średniowiecznych słowiańskich wojach – dzielnym Kajku i samolubnym Kokoszu, którzy strzegą Mirmiłowa przed zbójcerzami. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii, 3 albumy cyklu Kajko i Kokosz – Nowe Przygody, który jest kontynuacją przygód popularnych bohaterów, oraz gra karciana Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Na podstawie serii powstał serial animowany dostępny na platformie Netfl ix od lutego 2021 r.

Kajko i Kokosz – Nowe Przygody

Najlepsze komiksy dla dzieci 55

Kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz Janusza Christy. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie. Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bij atyki, humor sytuacyjny i słowny.

Kajtek i Koko w Kosmosie

Najlepsze komiksy dla dzieci 56

Pierwsze pełne kolorowe wydanie kosmicznych przygód Kajtka i Koka, „bliskich krewnych” późniejszych bohaterów Janusza Christy – Kajka i Kokosza. Najdłuższy polski komiks fantastyczny, ukazujący się w latach 1968–72 na łamach „Wieczoru Wybrzeża”, opowiada o niezwykłej podróży Kajtka i Koka do gwiazdozbioru Oriona. Nowa, kolorowa edycja składa się z 7 tomów, każdy o objętości 96 stron.

Jonka, Jonek i Kleks

Najlepsze komiksy dla dzieci 57

Wesołe, pełne zaskakujących sytuacji i doskonałego humoru przygody Jonki, Jonka i ich niezwykłego niebieskiego przyjaciela Kleksa. Szarlota Pawel zabiera czytelnika w podróż do krainy fantazji i magii, w której zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

Tytus, Romek i A’tomek

Najlepsze komiksy dla dzieci 58

Klasyka polskiego komiksu. Seria o uczłowieczonym szympansie i jego dwóch przyjaciołach ma już ponad 60 lat i jest najdłużej ukazującą się serią komiksową w Polsce. Każdy tom zwariowanych przygód najsłynniejszej małpy polskiego komiksu jest zabawnym komentarzem dotyczącym polskiej rzeczywistości.

Asteriks

Najlepsze komiksy dla dzieci 59

Najsłynniejsza w Europie seria humorystycznych komiksów o dwóch dzielnych Galach – Asteriksie i Obeliksie, którzy dzięki magicznemu napojowi bronią swojej wioski przed Rzymianami. Ponadczasowy humor gwarantuje świetną zabawę czytelnikom w każdym wieku. W sprzedaży znajduje się 38 tomów serii oraz 4 albumy dodatkowe – Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały, Dwanaście prac Asteriksa, Tajemnica magicznego wywaru i Złoty Menhir. Polecamy też jubileuszowe wydanie tomu pierwszego z kilkudziesięciostronicowym artykułem, w którym autorzy opowiadają, jak zrodził się w ich głowach pomysł na serię.

Lucky Luke

Najlepsze komiksy dla dzieci 60

Klasyka światowego komiksu humorystycznego autorstwa mistrza gatunku – René Goscinnego. Przygody samotnego kowboja, przemierzającego prerie na swoim wiernym koniu Jolly Jumperze, bawią czytelników w każdym wieku od ponad 70 lat. Na podstawie cyklu powstały 3 filmy kinowe, 3 filmy animowane, 5 seriali telewizyjnych oraz wiele gier. W sprzedaży znajdują się 52 tomy serii oraz jubileuszowy album przeznaczony dla dorosłych: Człowiek, który zabił Lucky Luke’a.

Kid Lucky

Najlepsze komiksy dla dzieci 61

Pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu! Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafi a pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky – Szczęściarz. Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień.

Przygody Wielkiego Wezyra Iznoguda

Najlepsze komiksy dla dzieci 62

Popularna humorystyczna seria, której autorem jest René Goscinny. Jej głównymi bohaterami są: kalif z Bagdadu – Harud Arachi – bardzo dobry, bardzo gruby, niezbyt inteligentny i leniwy, a także wielki wezyr Iznogud, który jest mały, chudy i okropnie zły. Iznogud ma tylko jedno marzenie – zostać kalifem w miejsce kalifa. Seria jest także parodią Księgi tysiąca i jednej nocy, pełno w niej dżinów, latających dywanów i czarodziejów. To świetna zabawa dla czytelników w każdym wieku.

Smerfy

Najlepsze komiksy dla dzieci 63

Zabawne i mądre, pełne przewrotnego humoru i gier językowych oryginalne opowieści o sprytnych niebieskich skrzatach, którym często przytrafi ają się kłopoty. Seria zdobyła miliony czytelników na całym świecie. Na jej podstawie stworzono seriale telewizyjne, filmy kinowe, gry i książki. W sprzedaży znajdują się 24 tomy serii oraz 4 albumy cyklu Smerfy i Wioska Dziewczyn.

Smerfy i Świat Emocji

Najlepsze komiksy dla dzieci 64

Nowa seria o Smerfach przeznaczona dla najmłodszych czytelników, w której mali bohaterowie doświadczają różnych emocji i przeżywają sytuacje, jakie często sprawiają trudności dzieciom, na przykład lęk przed ciemnością, niezdarność czy niechęć do jedzenia. Każdy album zawiera historyjkę komiksową i jest uzupełniony radami dla rodziców, jak powinni rozmawiać z dzieckiem, jeśli ma ono jakieś kłopoty emocjonalne. Dzięki tej serii dzieci nauczą się mierzyć ze swoimi lękami i z łatwością je przezwyciężać!

Przygody Tintina

Najlepsze komiksy dla dzieci 65

Klasyka światowego komiksu. Przygody dzielnego reportera, podróżującego po całym świecie i rozwiązującego zagadki kryminalne, zostały przetłumaczone na ponad 80 języków. Liczba sprzedanych na świecie egzemplarzy serii przekroczyła 230 milionów, a Steven Spielberg nakręcił na jej podstawie film. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii.

Klasyczne Baśnie Disneya

Najlepsze komiksy dla dzieci 66

Każdy, mały czy duży, zna wspaniałe kinowe fi lmy Disneya – takie przeboje wszech czasów jak Król lew, 101 dalmatyńczyków, Mulan czy Zakochany kundel. Teraz będziemy mogli poznać ich komiksowe wersje w odświeżonej grafi cznie i tekstowo formie! Jeszcze raz przeniesiemy się do afrykańskiego królestwa lwów, przeżyjemy przygody z całą gromadą nakrapianych szczeniaków, poznamy dzieje odważnej chińskiej wojowniczki i spojrzymy na świat oczami miłej suczki Lady. A to dopiero początek cyklu przedstawiającego klasyczne baśnie Disneya!

Kraina Lodu

Najlepsze komiksy dla dzieci 67

Komiksowe przygody uwielbianych przez dzieci na całym świecie bohaterów fi lmu Kraina Lodu nagrodzonego dwoma Oscarami. Historie przedstawione w komiksach dzieją się już po wydarzeniach znanych z kinowego hitu, ale przed wydarzeniami z sequela, którego premiera miała miejsce jesienią 2019 roku, można je jednak czytać zupełnie niezależnie od siebie, bo tworzą zamknięte opowieści. Fanki i fani Anny i Elsy znajdą tutaj zupełnie nowe przygody królewskich sióstr i ich przyjaciół, a przy okazji dowiedzą się czegoś więcej o Arendelle i sąsiadujących z nim królestwach. W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii.

Muminki

Najlepsze komiksy dla dzieci 68

Muminki to wyjątkowe i sympatyczne stwory, które na przekór powodziom, sztormom i kometom wraz z przyjaciółmi wiodą szczęśliwe życie w Dolinie Muminków i mają sporo przygód. Co prawda z wyglądu bardzo przypominają urocze dwunożne hipopotamy, a na zimę zapadają w sen, ale z charakteru są jak ludzie. Dom Muminków odwiedzają ich znajomi i bliscy, a wśród nich: filozofujący Włóczykij , złośliwa Mała Mi czy zabawny Ryjek. Komiksowe opowieści o Muminkach zostały napisane i narysowane przez samą Tove Jansson, a później serię kontynuował jej brat Lars. To obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Muminków! Wydanie w twardej oprawie.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty