X mieczy. Tom 1 - recenzja

X mieczy. Tom 1 – recenzja komiksu

Sprawdźcie naszą opinię na temat nowego komiksu z uniwersum Marvel Fresh pod tytułem „X mieczy. Tom 1”. Czy warto zainteresować się tym albumem?

„X mieczy. Tom 1” to pierwszy z dwóch tomów epickiego wydarzenia w świecie mutantów Marvela, zamykającego cykl „Świt X” i otwierającego nowy rozdział pod tytułem „Rządy X”. Album stanowi niezwykle emocjonujące i pełne akcji rozwinięcie historii mutantów na wyspie Krakoa, jednocześnie wprowadzając czytelników w mroczne i złożone wątki przeszłości.

Fabuła „X mieczy” skupia się na odwiecznym konflikcie między Krakoa a Arakko, które niegdyś tworzyły jeden ląd. W wyniku dawnej wojny i działania mrocznych sił, Krakoa i Arakko zostały rozdzielone na tysiące lat. Teraz, po długiej rozłące, Arakko, podbite przez armię demonów, zmierza w kierunku Krakoi. X-Men i inni mutanci, dopiero co zbudowali swój biotechnologiczny raj, muszą stawić czoła nadchodzącemu zagrożeniu. Jedynym sposobem na ocalenie ich utopijnej krainy jest udział w turnieju organizowanym przez kapryśną władczynię jednego z królestw Innego Świata, będącego łącznikiem wszystkich rzeczywistości.

Scenariusz „X mieczy. Tom 1” jest dziełem wielu utalentowanych twórców, w tym Jonathana Hickmana, Tini Howard, Benjamina Percy’ego, Zeba Wellsa oraz Gerry’ego Duggana. Każdy z tych scenarzystów wnosi unikalne elementy do opowieści, co sprawia, że całość jest różnorodna i niezwykle wciągająca. Historia jest pełna zwrotów akcji, niespodziewanych sojuszy i dramatycznych momentów, które trzymają czytelnika w napięciu od początku do końca.

Rysunki w albumie są dziełem znakomitych artystów, takich jak Leinil Francis Yu, Pepe Larraz, Viktor Bogdanović, Rod Reis, Phil Noto oraz innych. Każdy z tych artystów wnosi do komiksu swój unikalny styl, co sprawia, że wizualna strona „X mieczy” jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Detaliczność i dynamika rysunków doskonale oddają atmosferę i napięcie związane z nadchodzącą bitwą o przetrwanie mutantów.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „X of Swords: Creation” #1, „X-Men” #12–13, „Excalibur” #13, „Marauders” #13, „X-Force” #13, „New Mutants” #13, „Wolverine” #6, „Cable” #5, „Hellions” #5 i „X-Factor” #4. Każdy z tych zeszytów wnosi kolejne elementy do głównej fabuły, tworząc spójną i pełną opowieść.

„X mieczy. Tom 1” to obowiązkowa lektura dla każdego fana mutantów Marvela. To epicka opowieść o walce, przetrwaniu i poświęceniu, która z pewnością pozostawi czytelników w oczekiwaniu na kolejny tom. Dla miłośników komiksów to prawdziwa gratka, łącząca doskonałą narrację z imponującą oprawą graficzną.

  • Druk: 2024
  • Seria/cykl: MARVEL FRESH
  • Scenarzysta: Jonathan Hickman, Gerry Duggan, Benjamin Percy, Tini Howard, Ed Brisson, Zeb Wells, Leah Williams, Vita Ayala
  • Ilustrator: Phil Noto, Pepe Larraz, Leinil Francis Yu, Matteo Lolli, Mahmud Asrar, Carmen Carnero, R.B. Silva, Rod Reis, Viktor Bogdanović, Carlos Gómez
  • Tłumacz: Marek Starosta
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami

Dziękujemy wydawnictwu Story House Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty