Obecność komiks recenzja

Obecność. Ukochana – recenzja komiksu

Jak się prezentuje komiks „Obecność. Ukochana”? Czy fani horroru znajdą tu coś dla siebie? Zapraszamy do naszej recenzji!

„Obecność. Ukochana” to mrożący krew w żyłach komiks, który wciąga czytelnika w świat tajemnicy, szaleństwa i opętania. Stworzony przez Rexa Ogle’a i Davida L. Johnsona-McGoldricka, scenarzystę filmu „Obecność – Na rozkaz diabła”, album ten przenosi nas w życie pozornie zwyczajnej studentki, Jessiki, która powraca na uczelnię po feriach zimowych. Jednak szybko okazuje się, że jej życie dalekie jest od normalności.

Jessica zmaga się nie tylko z problemami akademickimi i osobistymi, ale także z narastającym przekonaniem, że jest obserwowana przez jakąś złowrogą istotę. To uczucie jest początkiem serii przerażających wydarzeń, które są albo wynikiem pogarszającego się stanu psychicznego bohaterki, albo czymś o wiele bardziej demonicznym. Autorzy doskonale budują napięcie, sprawiając, że czytelnik z niepokojem przewraca każdą kolejną stronę.

Ilustracje Garry’ego Browna, znanego z prac nad „Babyteeth” i „Nightwing”, idealnie oddają mroczny i niepokojący klimat opowieści. Jego styl jest surowy, a zarazem niezwykle szczegółowy, co potęguje uczucie grozy i niepewności. Każdy kadr tętni emocjami, odzwierciedlając wewnętrzne zmagania Jessiki oraz zewnętrzne, nadprzyrodzone zagrożenia.

Album „Obecność. Ukochana” to nie tylko główna historia Jessiki, ale także pięć krótszych opowieści, które dodatkowo wzbogacają całość. Autorami tych mrożących krew w żyłach historii są takie tuzy komiksowego świata jak Scott Snyder, Denys Cowan, Juan Ferreyra, Tim Seeley i Kelley Jones. Każda z tych opowieści wnosi coś nowego do uniwersum „Obecności”, jednocześnie zachowując spójność z głównym wątkiem.

Komiks przeznaczony jest dla dorosłych czytelników, co widać zarówno w warstwie narracyjnej, jak i graficznej. Tematyka opętania, demonicznych istot i psychicznych udręk jest przedstawiona w sposób dojrzały i przemyślany, co sprawia, że album ten jest nie tylko straszny, ale również głęboko poruszający.

Podsumowując, „Obecność. Ukochana” to komiks, który z pewnością zadowoli fanów horroru i mrocznych opowieści. Doskonałe połączenie przerażającej fabuły, sugestywnych ilustracji i dodatkowych historii sprawia, że jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku. To intensywne i emocjonujące doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci czytelników.

  • Druk: 2024
  • Seria/cykl: DC HORROR
  • Scenarzysta: David L. Johnson-McGoldrick, Rex Ogle
  • Ilustrator: Garry Brown
  • Tłumacz: Zofia Sawicka
  • Typ oprawy: twarda

Dziękujemy wydawnictwu Story House Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty