Książęta Demony. Książę Gwiazd - tom 1

Książęta Demony. Książę Gwiazd – tom 1 – recenzja komiksu

„Książęta Demony. Książę Gwiazd” to nowa komiksowa seria science fiction na polskim rynku. Zapraszamy do recenzji.

Za scenariusz nowej frankofońskiej serii na polskim rynku odpowiada znany polskim czytelnikom Jean-David Morvan, który jest twórcą wznowionej kultowej „Armady”. Całość jest też przeniesieniem na karty komiksowe niewydanej na naszym rynku książki SF.

Morvan bardzo dobrze się czuje w estetyce space opery, gdzie może sobie pozwolić na bardzo luźne podejście do kwestii naukowych. Znacznie ważniejsza jest dla niego sama historia i wymowa, aniżeli logika. Bo ta czasami w scenariuszu kuleje i trzeba na całość mocno przymknąć oko. Pamiętajmy też, że to dopiero pierwszy tom z kilku, więc mamy do czynienia z de facto wstępem i nakreśleniem całej warstwy fabularnej.

Z pewnością kolejna część będzie się skupiać na zupełnie innych, znacznie ciekawszych aspektach. Tym bardziej, że zakończenie jest takie, że aż chciałoby się poznać dalsze losy bohaterów.

Znacznie większe wrażenie robią ilustracje. Przepiękne grafiki autorstwa Paolo Traisciego są wręcz epickie. Oglądanie ich to czysta przyjemność. Są wręcz „filmowe” – to po prostu gotowe piękne storyboardy hollywoodzkiego wysokobudżetowego filmu. Świetnie budują cały klimat space opery.

„Książęta Demony. Książę Gwiazd – tom 1” to klasyczny wstęp, który bardzo, ale to bardzo zaostrza apetyt na to, by poznać dalsze losy głównego bohatera. I te ilustracje! Dla nich samych warto mieć tę pozycję w swojej kolekcji.

  • Wydanie: 2022
  • Seria/cykl: KSIĄŻĘTA DEMONY
  • Scenarzysta: Jean-David Morvan
  • Ilustrator: Paolo Traisci
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 23.03.2022

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarzy do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty