Conan. Pieśń o Belit. Tom 6 – recenzja komiksu

Fani Conana w Polsce mają prawo czuć się rozpieszczani. Na polskim rynku równolegle wydawanych jest kilka serii. My mamy dla Was recenzję omnibusa zatytułowanego „Pieśń o Belit”.

„Pieśń o Belit” to już 6 tom serii, która wydawana jest w grubych omnibusach od wydawnictwa Egmont. Przypomnijmy, że wcześniej seria należała do Dark Horse, zaś potem prawa przejął Marvel.

Belit to postać przywódczyni piratów, którą po raz pierwszy czytelnicy poznali w w opowiadaniu „Królowa Czarnego Wybrzeża” z 1934 r. Postać ta do dzisiaj jest kultowa wśród fanów tego uniwersum. Tytułowa historia znajdująca się w tym grubym tomie jest adaptacją opowiadania, ale w ciekawy sposób ja nieco rozbudowuje, nadając tytułowej bohaterce więcej różnych rysów. Scenarzystą jest znany i lubiany przez zarówno czytelników, jak i krytyków Brian Wood odpowiedzialny między innymi za „DMZ” czy też „Ludzi Północy”. W umiejętny sposób buduje on również historie z Conanem w roli głównej, nadając naszemu barbarzyńcy nieco więcej ludzkich cech.

Ilustracje do wielu historii zawartych w tym tomie wykonało bardzo wielu grafików. Na ponad 400 stronach nie sposób wyróżnić konkretnych. Czuć jednak, że każdy ilustrator włożył w historię o Conanie kawał serducha. Wielu z nich pracowało z Woodem przy innych komiksach, więc można łatwo odnaleźć pewne tropy i charakterystyczny styl z innych dzieł tego twórcy.

„Conan. Pieśń o Belit. Tom 6 ” to pozycja obowiązkowa dla fanów heroic fantasy i tego bohatera. Spokojnie po tę cegłę mogą sięgnąć również Ci czytelnicy, którzy dotychczas jeszcze nie mieli w rękach żadnego komiksu z Conanem w roli głównej.

  • Druk: 2022
  • Seria/cykl: CONAN
  • Scenarzysta: Brian Wood
  • Ilustrator: Declan Shalvey, Andrea Mutti, Leonardo Fernández, Paul Azaceta, Davide Gianfelice, Becky Cloonan, Riccardo Burchielli, Vasilis Lolos, Mirko Colak
  • Tłumacz: Dariusz Stańczyk
  • Typ oprawy: twarda

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty