Avengers. Powrót Gwiezdnego Piętna. Tom 6 recenzja

Avengers – Powrót Gwiezdnego Piętna, tom 6 – recenzja komiksu

Przed nami już szósty tom „Avengers” z serii Marvel Fresh. Co tym razem czeka znanych superbohaterów? Czy warto przeczytać „Powrót Gwiezdnego Piętna”? Sprawdźcie w naszej recenzji.

Tym razem Avengersi lecą w kosmos w poszukiwaniu Gwiezdnego Piętna. Ich celem jest znalezienie tajemniczej istoty obdarzonej olbrzymią mocą. Gdzie w tym wszystkim haczyk? Superbohaterowie nie wiedzą, czy nowa potęga stanie po ich stronie, czy spróbuje ich zniszczyć. Brzmi ciekawie i też tak jest – scenarzysta Jason Aaron dobrze buduje napięcie i odpowiedno ze sobą miesza tajemnice ze sprawną akcją. A do tego wszystkiego w odpowiedni sposób rozbudowuje postaci.

To co charakterystyczne dla tej serii, to dużo luzu w połączeniu z epickimi wydarzeniami. Dzięki temu mamy do czynienia z serią oraz komiksem lekkim, ale zarazem ważnym jeśli chodzi o wydarzenia tu przedstawione. Dodatkowo dużo tutaj nawiązań do lat 60. i 70.

Wizualnie jest poprawnie – nie ma tutaj jakiś eksperymentów graficznych, ale gdy potrzeba przedstawić ważne sytuacje, ilustratorzy dają radę. Najważniejsze, że kolejne strony nie odwracają aż nadto uwagi od samej fabuły.

„Avengers – Powrót Gwiezdnego Piętna” to dobry komiks dla fanów superhero, którzy zbierają zeszyty z serii Marvel Fresh. Kierunek w którym podąża seria, jest jak najbardziej właściwy!

  • Druk: 2023
  • Seria/cykl: MARVEL FRESH
  • Scenarzysta: Jason Aaron
  • Ilustrator: Ed McGuinness
  • Tłumacz: Marek Starosta
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty