Wiedźmin zatarte wspomnienia

Komiksy wydawnictwa Egmont nominowane w plebiscycie czytelników Książka Roku 2021

Z przyjemnością informujemy, że dwa komiksy z oferty wydawnictwa Egmont: „Wiedźmin. Zatarte wspomnienia” oraz  „Kosz pełen głów”, zostały nominowane w największym plebiscycie czytelników Książka Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro. Głosowanie potrwa do 28 lutego, a Laureatów poznamy 10 marca podczas uroczystej gali w Starym Browarze w Poznaniu.

1 lutego br. serwis Lubimyczytac.pl opublikował zestawienie topowych książek minionego roku. To 145 nominowanych tytułów, które były najpopularniejsze i najlepiej oceniane przez internautów w serwisie lubimyczytać.pl, a w kategorii Bestseller – najczęściej kupowane w serwisie Allegro. Top 10 tytułów w każdej kategorii to crème de la crème literatury, po którą najchętniej sięgano w minionym roku. Które z nominacji zasługują na tytuł Książki Roku 2021? Wszystko w rękach czytelników, którzy mogą głosować na nominowane w każdej z 15 kategorii książki. W tym roku organizatorzy poszerzyli plebiscyt o dwie nowe kategorie: Komiks i Debiut. Łącznie nominowanych jest 145 tytułów. Głosowanie trwa do 28 lutego 2022 roku na stronie lubimyczytac.pl/plebiscyt

W kategorii Komiks zostały nominowane dwa albumy z oferty wydawnictwa Egmont. Pierwszy z nich to piąty tom serii „Wiedźmin” zatytułowany „Zatarte wspomnienia”.  Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor, a rysunki przygotował Amad Mir. Album zawiera zeszyty „Witcher: Fading Memories” #1–4. 

Drugi z nominowanych albumów to „Kosz pełen głów” – album z serii Hill House Comics, której patronuje popularny pisarz Joe Hill, syn słynnego Stephena Kinga. Joe podobnie jak ojciec specjalizuje się w literaturze grozy. To właśnie on jest scenarzystą przerażającej historii z nominowanego w plebiscycie albumu. Rysunki wykonał Włoch Leomacs, znany przede wszystkim na rynku włoskim z ilustracji do serii „Nick Raider” czy „Dylan Dog”.

Lubimy czytać plebiscyt komiksy

Zapraszamy do zabawy. Wybierzmy razem Książki (i Komiksy!) Roku 2021!

lubimyczytac.pl/plebiscyt

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty