Conan. Bitwa o Wężową Koronę - recenzja komiksu

Conan. Bitwa o Wężową Koronę – recenzja komiksu

Conan przybywa w nowym komiksie! Jak się prezentuje „Bitwa o Wężową Koronę”? Zapraszamy do naszej recenzji!

„Conan – Bitwa o Wężową Koronę” to niezwykły komiks, który przenosi nieustraszonego Conan Barbarzyńcę w zupełnie nowe i nieoczekiwane miejsce – Las Vegas, Miasto Grzechu! Autor, zdobywca Nagrody Eisnera, Saladin Ahmed, oraz utalentowany rysownik Luke Ross, dostarczają czytelnikom fascynującej podróży, pełnej akcji, tajemnicy i humoru.

Historia rozpoczyna się, gdy Conan wchodzi na grunt Marvela, a jego sandały stąpają po błyszczących klejnotami tronach. Zamiast jednak wędrować po egzotycznych krainach, znajduje się w środku jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na ziemi – Las Vegas. To miejsce, gdzie światy fantastyczne i rzeczywiste splatają się w jedno, co stwarza doskonałe pole do rozwoju przygody.

Conan, zamiast poszukiwać starożytnego artefaktu – Wężowej Korony, staje przed zadaniem przetrwania w świecie hazardu, showbiznesu i kolorowego blasku świateł neonowych. Ale czy zdobędzie koronę i zrealizuje swoje marzenie o własnym królestwie, czy może wpadnie w sidła zastawione przez samego Mephisto? To pytanie, które napędza narrację i trzyma czytelnika w napięciu.

Saladin Ahmed doskonale balansuje między elementami klasycznej opowieści o Conanie a nowoczesnymi, nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Rysunki Luke’a Rossa są równie imponujące, oddając zarówno brutalność Conana, jak i surrealistyczną atmosferę Las Vegas.

„Conan – Bitwa o Wężową Koronę” to nie tylko zderzenie dwóch światów, ale także świeże spojrzenie na klasycznego bohatera. Ahmed i Ross przynoszą nam komiks pełen śmiałych decyzji narracyjnych i wizualnych, zaskakujących czytelnika na każdym kroku.

Album ten nie tylko przyciągnie uwagę fanów Conana, ale także tych, którzy szukają oryginalnych, nietuzinkowych opowieści w świecie komiksów. „Bitwa o Wężową Koronę” to wyjątkowe doświadczenie, które sprawi, że czytelnik nigdy nie spojrzy na Conana i Las Vegas tak samo.

  • Druk: 2023
  • Seria/cykl: CONAN
  • Scenarzysta: Saladin Ahmed
  • Ilustrator: Luke Ross
  • Tłumacz: Bartosz Czartoryski
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty