Uniwersum Marvela ponownie zderzy się ze światem Fortnite

Tego lata fani Marvela i Fortnite mogą szykować się na kolejną, międzywymiarową bitwę z miniserią „FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA”, która zadebiutuje już w czerwcu br. 

Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem Marvel i odpowiedzialnym za Fortnite studiem Epic Games. Każdy zeszyt będzie zawierał kod pozwalający odblokować cyfrowe przedmioty w grze Fortnite. Premierę pierwszego zeszytu wydawnictwo Egmont zaplanowało na 8 czerwca 2022 r. i będzie on dostępny w punktach sprzedaży prasy na terenie całego kraju, w księgarni Egmont.pl oraz w wybranych księgarniach komiksowych.

Po sukcesie crossoveru z 2020 roku – „FORTNITE X MARVEL – WOJNA O NEXUS: THOR” – czas na kolejną miniserię z udziałem największych bohaterów wydawnictwa Marvel, takich jak Spider-Man, Wolverine, Iron Man czy Shuri. Czytelnicy będą mogli śledzić losy mieszkańców Wyspy uwięzionych w pozornie niekończącej się wojnie, a jedyną rzeczą zdolną przeważyć szalę na korzyść którejś ze stron okaże się skrystalizowany fragment punktu zerowego zagubiony w uniwersum Marvela. Spider-Man i Wolverine połączą siły z Shuri oraz kilkorgiem najbardziej lubianych postaci z Fortnite, aby odnaleźć zaginiony odłamek. Czy uda im się powstrzymać nadchodzącą katastrofę, zanim będzie za późno? Czy światy Marvela i Fortnite zdołają stawiać opór Urojonemu Reżimowi dostatecznie długo, by dać bohaterom szansę na wypełnienie zadania?

W miniserii „FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA” doświadczony scenarzysta Marvela Christos Cage (Spidergedon, Akademia Avengers) połączył siły z dyrektorem kreatywnym Epic Games Donaldem Mustardem oraz artystą Sergiem Davílą (Kapitan Marvel). 

Każdy zeszyt zawiera kod pozwalający na odblokowanie w grze Fortnite cyfrowego przedmiotu związanego z uniwersum Marvela. Czytelnicy, którzy skompletują wszystkie pięć kodów, otrzymają dodatkowy bonus. 

To niesamowita przygoda, w której postaci z dwóch światów ruszają ramię w ramię na poszukiwanie skarbu ukrytego w najgłębszych czeluściach uniwersum Marvela. Donald Mustard i Christos Gage kochają zarówno Fortnite, jak i Marvela, a Sergio Davíla tworzy naprawdę niesamowite plansze. Skoro już mowa o skarbach, są nimi również okładki od wspaniałego Leinila Francisa Yu oraz innych artystów Marvela zajmujących się wersjami alternatywnymi. Owoce tej współpracy zaprezentują to, co najlepsze w obydwu uniwersach mówi o „Wojnie zerowej” redaktorka Marvel Comics Alanna Smith.

Pierwszy zeszyt miniserii „FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA” zostanie wydany w Polsce w dniu jego premiery w Stanach Zjednoczonych. Dzięki kodowi dołączonemu do zeszytu czytelnicy, którzy go zakupią, będą mogli skorzystać z dodatku do gry Fortnite jako pierwsi. Dodatek ten w regularnej sprzedaży pojawi się dopiero tydzień po premierze komiksu.

Poniżej przedstawiamy kalendarz premier zeszytów z kodami „FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA” wraz z opisem cyfrowych przedmiotów do odblokowania w grze.

 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA #1 (8/06/2022) – Spider-Man Zero
  Przez tydzień od premiery wyłączność tylko dla posiadaczy komiksu!
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA #2 (13/07/2022) – Stark z Siódemki
  Przez tydzień od premiery wyłączność tylko dla posiadaczy komiksu!
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA #3 (17/08/2022) – Pazury z Adamantium
  Przez tydzień od premiery wyłączność tylko dla posiadaczy komiksu!
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA #4 (31/08/2022) – Więcej szczegółów wkrótce – wyłączność tylko dla posiadaczy komiksu!
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA #5 (28/09/2022) – Więcej szczegółów wkrótce – wyłączność tylko dla posiadaczy komiksu!
 • Dodatkowo dla posiadaczy kodów z powyższych pięciu zeszytów SUPERBONUS – więcej szczegółów wkrótce.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty