Stary cybuch i jedwabna pończoszka

Stary cybuch i jedwabna pończoszka – recenzja komiksu

„Stary cybuch i jedwabna pończoszka” to rasowy komiksowy kryminał. Sprawdźcie naszą recenzję!

Autorem albumu komiksowego – zarówno pod kątem scenariusza, jak i charakterystycznych ilustracji, jest belgijski twórca Etienne Willem. Warto tutaj zacząć właśnie od warstwy graficznej. Ta jest niezwykle charakterystyczna i czuć zamiłowanie do europejskich animacji dla najmłodszych. Wszystko jest w nieco karykaturalnym stylu. Dużą wagę autor przywiązuje do wyglądu czy też ubioru postaci oraz wszelkich rekwizytów w tle. W końcu mówimy o kryminale, gdzie ważne są wszelkie szczegóły.

Warstwa graficzna nie każdemu może przypaść do gustu. Całość zdecydowanie bardziej przypadnie fanom frankofońskich historii, aniżeli amerykańskich komiksów. Podobnie jest z budową scenariusza. Nastawcie się na dużo czytania! To brzmi dość zabawnie, ale ten komiks przede wszystkim się czyta, a nie ogląda. Nic dziwnego – śledzimy losy dwóch postaci, które starają się rozwiązać intrygę kryminalną. Faktów jest wiele i bez uważnego czytania, szybko możemy się pogubić w kolejnych wątkach.

To co powoduje, że całość pochłania się z niekłamaną radością, to znakomite rozpisanie archetypicznych bohaterów. Między tytułowymi bohaterami emanują chemia, zaś scenarzysta gra na prostych, ale sprawdzonych zasadach kontrastu między postaciami.

„Stary cybuch i jedwabna pończoszka” to świetny europejski komiks ze starannie przygotowaną fabułą. Jedynie może trochę mierzić zakończenie. Ale z drugiej strony kto wie, czy jeszcze nie spotkamy tych bohaterów w innych historiach.

  • Wydanie: 2022
  • Seria/cykl: PLANSZE EUROPY
  • Scenarzysta: Étienne Willem
  • Ilustrator: Étienne Willem
  • Tłumacz: Paweł Łapiński
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 23.03.2022

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarzy do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty