Punisher Epic Collection – Krąg krwi - recenzja komiksu

Punisher Epic Collection – Krąg krwi – recenzja komiksu

W końcu na polskim rynku wylądował „grubas” z serii Epic Collection, z przygodami samego Punishera. Jak chcecie wiedzieć, jak wyglądały początki Franka Castle we własnej serii, to macie ku temu świetną okazję!

„Punisher Epic Collection – Krąg krwi” to zbiorcze wydanie przygód Punishera. Album zawiera zeszyty z lat 1986–1988. Wcześniej postać mrocznego mściciela pojawiała się w komiksach ze Spider-Manem i Daredevilem w roli głównej. Ostatecznie jednak Frank Castle otrzymał własną serię, która zapoczątkowała krwawą vendettę.

Punishera poznajemy za kratami więzienia, jednak nie musimy długo czekać, nim ten wydostaje się na wolność. A co dzieje się później? Nie ma większego sensu tego streszczać, bo każdy doskonale wie, czego spodziewać się po tym bohaterze. Punisher po prostu wypowiada wojnę nowojorskim gangsterom, handlarzom narkotyków, fałszywym prorokom, a nawet gildii zabójców.

Za scenariusz zeszytów zawartych w tym omnibusie odpowiadają Ann Nocenti, Steven Grant, Jo Duffy, Mike Baron. To oni ukształtowali tę postać i to właśnie dzięki nim Punisher jest taki, a nie inny. Warto zwrócić uwagę na pierwsze stroje Punishera i nieco inny typ i wygląd czaszki, który może być zaskoczeniem co dla niektórych. Ale właśnie w taki sposób prezentował się Frank Castle w swoich solowych przygodach w latach 80.

„Punisher Epic Collection – Krąg krwi” to pozycja obowiązkowa dla fanów mściciela oraz tych, którzy cenią sobie bezkompromisowe przygody pełne brutalności i przemocy. Warto zobaczyć, jak prezentował się Punisher w tamtych czasach. Zaś fani kultowych zeszytów z TM-Semic przypomną sobie „stare czasy”.

  • Druk: 2022
  • Seria/cykl: MARVEL CLASSIC
  • Scenarzysta: Ann Nocenti, Steven Grant, Jo Duffy, Mike Baron
  • Ilustrator: Klaus Janson, David Ross, Michael Zeck, John Romita Jr, Mike Vosburg, Whilce Portacio, Jorge Zaffino
  • Tłumacz: Marek Starosta
  • Typ oprawy: twarda

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostepnienie egzemplarza do recenzji.

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty