Ilustratorka serii „Śledztwa Enoli Holmes” na 13. Krakowskim Festiwalu Komiksu!

W dniach 22-24 marca br. w klubie Studio przy ul. Witolda Budryka 4 odbędzie się trzynasta edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu. Trzon programu stanowić będą spotkania autorskie z artystami z Polski i zagranicy, wykłady, warsztaty, wystawy oraz festiwalowa giełda. Gościnią tegorocznej edycji festiwalu będzie między innymi Lucie Arnoux – ilustratorka serii „Śledztwa Enoli Holmes”.

Lucie Arnoux to francuska artystka mieszkająca w Londynie. W wieku 14 lat dołączyła do Studio Gottferdom jako praktykantka komiksowa, a później opublikowała swoje pierwsze komiksy w magazynie Lanfeust Mag. Przez pewien czas studiowała w szkole artystycznej w Paryżu, zanim ostatecznie osiedliła się na stałe w Kingston upon Thames, gdzie studiowała ilustrację i animację. Lucie próbowała swoich sił w różnych dziedzinach malarskich. Projektowała dekoracje teatralne i rekwizyty z laureatem Nagrody im. Laurence’a Oliviera Timem Birdem. Była również artystką-rezydentką w londyńskim Rose Theatre oraz podczas festiwali WOMAD i Sidmouth Folk Festival. Ilustruje książki i komiksy dla dzieci, między innymi serię „Śledztwa Enoli Holmes” (tomy szósty: „Śledztwa Enoli Holmes. Metro Baker Street” oraz siódmy: „Śledztwa Enoli Holmes. Czarny powóz”).

Festiwalowe spotkanie z Lucie Arnoux zatytułowane „Śledztwa, fantazje, reportaże” odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 14:00. Rozmowę poprowadzi Marta Falkowska.
Lucie Arnoux będzie też podpisywać albumy w strefie autografów: w sobotę od 14:00 – 16:00 oraz w niedzielę od 14:00-15:00.

Śledztwa Enoli Holmes” to komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Scenarzystką tej pełnej przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów opowieść dla dzieci i młodzieży jest Serena Blasco.

Organizatorami 13. Krakowskiego Festiwalu Komiksu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Fundacja Muzeum Komiksu oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Enola

Śledztwa Enoli Holmes. Metro Baker Street, tom 6
Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Serena Blasco, Lucie Arnoiux
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-4955-7
Język oryginału: francuski
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Enola 2

Śledztwa Enoli Holmes. Czarny powóz, tom 7
Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Lucie Arnoux
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5797-2
Język oryginału: francuski
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

 

Najlepsze komiksy - twórcy:

Redakcja

Fani filmów, seriali oraz komiksów. Popkulturę zjadają w olbrzymich ilościach. Wychowali się na komiksach wydawanych przez TM-Semic. Za dzieciaka uwielbiali Lobo. Kurde bele!

Zobacz wszystkie teksty